Patozi: Berisha s’ka asnjë ndikim në Partinë Demokratike

Publikuar tek: barometri, më 07:58 09-03-2018 Patozi: Berisha s’ka asnjë ndikim në Partinë Demokratike

Astrit Patozi, në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka habitur teksa ka folur për rolin dhe ndikimin e Sali Berishën në Partinë Demokratike.

Sipas Patozit, Berisha nuk ka asnjë ndikim në vendimet që merren në Partinë Demokratike, që prej ditës që dha dorëheqjen në vitin 2013. Patozi i’a faturoi të gjitha dështimet e PD-së pas vitit 2013, kryetarit Lulzim Basha.

“Sali Berisha cfarëdo të ketë bërë, gjykoj aktet dhe jo fjalët apo kulisat. Sali Berisha dha dorëheqjen. Sa herë është pyetur ka thënë, unë nuk jam pjesë e vendimeve të PD-se dhe unë nuk bëj pjesë në debatin e brendshëm.

Nga viti 2013, roli i Berishës është i debatueshëm. Por, kam ardhur të flas për vendimet e Bashës. Ka marrë vendime vetë dhe u ka vënë firmën e tij.  Jemi në krizë për shkak të Lulzim Bashës

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05176305770874
array(1) { ["section"]=> string(62) "patozi-berisha-s-ka-asnje-ndikim-ne-partine-demokratike-112675" }