Patozi flet për protestën e Opozitës: Basha nuk ndez dot as partinë

Publikuar tek: politike, më 17:17 11-01-2018 Patozi flet për protestën e Opozitës: Basha nuk ndez dot as partinë

Ish-nënkryetari i Partisë Demokartike, Astrit Patozi ka folur për gjendjen e Opozitës në prag të fillimit të protestës së paralajmëruar në 27 janar.

Në një intervistë në TVSH, Patozi u shpreh skeptik për rezultatin që mund të prodhojë ajo protestë.

Ish-deputeti demokrat tha se Lulzim Basha nuk është në gjendje të ndez as partinë e tij dhe jo më gjithë Shqipërinë.

“Kjo protestë është e destinuar për të qenë protestë e partive, por gjithsesi s’dua të dekurajoj askënd dhe shpresoj shumë le të shërbejë si shkëndije të ndezë shoqërinë. Lulzim Basha nuk është në gjendje sot që ndezë partinë e vet, që drejton dhe një njeri që ka vështirësi komunikimi apo për të ruajtur autoritetin brenda shtëpisë së vet”, tha Basha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish- të përndjekurit politikë protestë për dëmshpërblimet, ministrja Gjonaj: Marr përsipër rishikimin e kërkesave
Vendimi i Strasburgut, Berisha tregon shumën stratosferike që duhet të paguajë shteti: Jo 13 milion euro »
Article Logic
Execution time: 0.011715888977051
array(1) { ["section"]=> string(73) "patozi-flet-per-protesten-e-opozites-basha-nuk-ndez-dot-as-partine-106217" }