Patozi:Historia fetishizohet e hiperbolizohet, manipulohet nga politika.E kam shmangur faktin që jam student i grevës

Publikuar tek: politike, më 16:16 19-02-2016 Patozi:Historia fetishizohet e hiperbolizohet, manipulohet nga politika.E kam shmangur faktin që jam student i grevës

Flet Astrit Patozi, deputeti demokrat, që ka marrë pjesë në lëvizjen studentore. Ai ka kujtuar 20 shkurtin e 1991-it, duke  e quajtur një ngjarje që solli ndryshimin epokal.


“Historia fetishizohet e hiperbolizohet, manipulohet nga politika. E kam shmangur faktin që jam student i grevës’’, thotë Patozi për ‘’Neës24’’. Patozi ka kritikuar lidershipin e Partisë Demokratike, duke shkruar se duhet drejtuar si lokomotiva që tërheq opozitën.

“Basha e Berisha ndryshojnë, por s’është pengesë’’, thekson Patozi.

‘’E kam shmangur faktin që jam student i grevës. 20 shkurti 1991 solli ndryshimin epokal. Koha ka zbehur disi vlerën e asaj ngjarje. Zbehja edhe nga keqpërdorimi I historisë së afërt, fetishizojmë dhe hiperbolizojmë historinë. Kepërdoret dhe manipulohet edhe nga pala tjetër politike.

Vendi në udhëkryq, duhet frymë proteste në shoqëri. Ne denoncuam korrpsionin, s’frymëzuam shpresë. Duhet të frymëzojmë besim e shpresë për vendin. Basha e Berisha ndryshojnë, por s’është pengesë. PD të drejtohet si lokomotiva që udhëheq opozitën’’

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095582008361816
array(1) { ["section"]=> string(122) "patozi-historia-fetishizohet-e-hiperbolizohet-manipulohet-nga-politika-e-kam-shmangur-faktin-qe-jam-student-i-greves-33009" }