‘Pazar i ulët që Rama të heqë koalicionet e përbëra’, Bylykbashi: Kandidimin e kryetarit në 4 zona zgjedhore OSBE e ka kundërshtuar në 2009

Publikuar tek: politike, më 16:30 04-10-2020 ‘Pazar i ulët që Rama të heqë koalicionet e përbëra’, Bylykbashi: Kandidimin e kryetarit në 4 zona zgjedhore OSBE e ka kundërshtuar në 2009 Oerd Bylykbashi

Përfaqësuesi i Opozitës në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi ka komentuar miratimin në Komisionin e Ligjeve të propozimit të ri të PS për kandidimin e kryetarit në 4 zona zgjedhore.

Ai ka thënë se OSBE e ka kudnësrshtuar në vitin 2009 këtë propozim, ndërsa shtoi se ky është një pazar i ulët i Ramës që të heqë koalicionet e përbëra.

Garimi i kryetarit në 4 zona zgjedhore, është Pazar i ulët në parlament për të kaluar këtë heqjen e koalicionit të përbërë. Mashtroi shqiptarët, për të hapur listat e kandidatëve, nuk e bëri. Ky Pazar për 4 qarqe bie ndesh me rekomandimin nr.2 të 2009, kur Kodi Zgjedhor i jepte të drejtë të kryetarit diçka të tillë. OSBE ishte kundër. Pra një Pazar i ulët, kundër rekomandimeve të OSBE.

Rama do që të marrë votat e opozitës në parlament. Në të 12 qarqet koalicioni i opozitës e mund në mënyrë të thellë.”- tha Bylykbashi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Fake News’ për konteinerët italianë, Erion Braçe kërkon të hetohet ligjërisht
E bujshme: Basha heq nga lista e kandidatëve të VLORËS biznesmenin e njohur dhe tepër aktiv në PD »
Article Logic
Execution time: 0.01148796081543
array(1) { ["section"]=> string(142) "pazar-i-ulet-qe-rama-te-heqe-koalicionet-e-perbera-bylykbashi-kandidimin-e-kryetarit-ne-4-zona-zgjedhore-osbe-e-ka-kundershtuar-ne-2009-222670" }