Pazari i Vjetër i Korçës i transformuar në këtë prag festash

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:14 04-12-2016 Pazari i Vjetër i Korçës i transformuar në këtë prag festash

Këto janë pamjet që vijnë nga Pazari i Vjetër i Korçës që iu nënshtrua një transformimi rrënjësor duke u shndërruar në vlerë shtesë për trashëgiminë dhe vlerat turistike të qytetit juglindor.

Veçanërisht mbrëmjeve, ai duket edhe më i bukur nga ndriçimi i dritave masive dhe bredhit gjigant që ka lezetuar qytetin.

Pazari i Vjetër i Korçës është kthyer në burim atraksioni për turistët që në këto ditë festash zgjedhin pikërisht Korçën si destinacionin e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO E DITËS
Ç’po ndodh në Tiranë…Dhjetëra punime artistike llamburisin natën në lulishten pranë presidencës »
Article Logic
Execution time: 0.011368036270142
array(1) { ["section"]=> string(66) "pazari-i-vjeter-i-korces-i-transformuar-ne-kete-prag-festash-61523" }