PBDNJ: Situata në Nartë e rënduar, të merren masa

Publikuar tek: aktualitet, më 16:31 09-02-2015 PBDNJ: Situata në Nartë e rënduar, të merren masa

PBDNJ gjatë një konference për shtyp ka përcjellë shqetësimin për situatë ne krijuar në fshatin Nartë, si pasojë e përmbytjeve.

PBDNJ thekson se katër portat qe lidhin lagunën e Nartës me Selevecin te cilat ishin të hapura dhe sapo janë mbyllur kanë shkaktuar përmbytje masive artificiale dhe laguna është e tej mbushur.

Kjo parti kërkon vëmendjen e strukturave shtetërore ne nivel lokal dhe qendror për monitorimin sistematik të situatës për evitimin e përkeqësimit  të mëtejshëm të saj dhe daljes nga kontrolli.

Në të nijetin kohë kërkohet edhe marrja e masave te menjëhershme  për eliminimin e pasojave dhe normalizimin e kushteve për jetën e qytetarëve dhe komunitetit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krujë, rrëmbehet nga tre persona gjatë natës E.Stafuka
ARRSH: Është ndërprerë qarkullimi në aksin Elbasan-Gjinar »
Article Logic
Execution time: 0.012929201126099
array(1) { ["section"]=> string(52) "pbdnj-situata-ne-narte-e-renduar-te-merren-masa-2860" }