PD denoncon: Gazetari Doçi është kërcënuar, i shkatërruan makinën

Publikuar tek: politike, më 17:19 04-06-2015 PD denoncon: Gazetari Doçi është kërcënuar, i shkatërruan makinën

Shefi i Departamentit për politikën e jashtme në Partinë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka denoncuar gjatë një deklarate për media, kërcënimin dhe presonin që është ushtruar sipas Partisë Demokratike, ndaj gazetarit Enver Doçi, për shkak të angazhimit të tij në fushatën e kandidatit të PD-së Nezir Rizvani.

Çollaku tha se gazetarit Doçi i është shkatërruar dhe djegur makina, ngjarje e ndodhur në vazhdën e presioneve që ai ka marrë për shkak të fushatës elektorale. Sipas Partisë Demokratike, policia po ushtron presion për votën ndaj simpatizantëve të PD-së dhe se po pushohen nga puna qytetarë që marrin pjesë në fushatën e Partisë Demokratike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065090656280518
array(1) { ["section"]=> string(69) "pd-denoncon-gazetari-doci-eshte-kercenuar-i-shkaterruan-makinen-12685" }