PD denoncon: Veliaj emëroi debitorin që vjedh ujin në krye të zyrës së faturimeve

Publikuar tek: politike, më 12:31 04-12-2015 PD denoncon: Veliaj emëroi debitorin që vjedh ujin në krye të zyrës së faturimeve

Kreu i grupit të këshilltarëve të PD në bashkinë e Tiranës, Nard Olli ka denoncuar ditën e sotme emërimet e bëra nga kryebashkiakut Veliaj në ujësjellësin e Tiranës.

Bëhët fjalë për shtetasin Vojo Burhanaj, i cili, sipas Ollit, është debitor në ujësjellës në shumën e 410.940 lekëve dhe pavarësisht këtij fakti, ka marrë detyrën e kreut të zyrës së faturimeve.

“Emërimet e militantëve edhe pse me precedentë të ndryshëm penale e administrativë nuk kanë të ndalur në Bashkinë e Tiranës! Erjon Veliaj e ka shndërruar UKT në strehë personash të inkriminuar. Emërimi më i fundit i tij është Vojo Burhanaj në krye të zyrës së faturimeve, një individ që prej tetorit 2011 e deri me sot, është vetë debitor në një vlerë prej 410.940 lekë...  #Mjeretiranasitperbesiminqeidhane#. Populli ndryshe thotë: Të lësh hajdutin roje!” shkruan Olli.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098187923431396
array(1) { ["section"]=> string(86) "pd-denoncon-veliaj-emeroi-debitorin-qe-vjedh-ujin-ne-krye-te-zyres-se-faturimeve-26936" }