PD dhe artistët protestë të enjten te Parlamenti

Publikuar tek: politike, më 22:13 03-07-2018 PD dhe artistët protestë të enjten te Parlamenti

Artistët dhe shoqëria civile kundër shembjes së Teatrit Kombëtar kanë paralajmëruar mbajtjen e një proteste ditën e enjte pranë Parlamentit.

Protestës së artistëve pritet t’i bashkohet edhe Partia Demokratike, gjatë seancës plenare të së enjtes. Protesta nis në orën 10:00 dhe prej disa ditësh është organizuar përpara ambienteve të Teatrit Kombëtar, ku ka nisur edhe mbledhja e firmave për peticionin kundër projekt-ligjiti që i hap rrugën shembjes së godinës së Teatrit dhe ndërtimin e një Teatri të ri përmes partneritetit publik-privat.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010562896728516
array(1) { ["section"]=> string(55) "pd-dhe-artistet-proteste-te-enjten-te-parlamenti-126642" }