PD dhe LSI mendime të ndryshme për Kodin Zgjedhor? Kryemadhi: Atyre u intereson i vjetri, mua i riu, Ilir Meta ka hallin e Rudina Hajdarit…

Publikuar tek: politike, më 23:16 26-10-2020 PD dhe LSI mendime të ndryshme për Kodin Zgjedhor? Kryemadhi: Atyre u intereson i vjetri, mua i riu, Ilir Meta ka hallin e Rudina Hajdarit… Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në emisionin “Opinion” është shprehur se partisë së saj i intereson më shumë Kodi i ri Zgjedhor, ndryshe nga PD që ka më shumë interes në Kodin e vjetër.

Për sa i përket vendimit nëse opozita do të dalë me një listë të përbashkët apo jo, Kryemadhi u shpreh se fuqia e opozitës qëndron në koalicion, pa patur rëndësi se me sa lista do të kandidohet.

“Ne do presim se çfarë do të ndodhë me Kodin Zgjedhor. Bashkimi i opozitës nuk cedon për sa i përket taktikave elektorale. Fuqia e opozitës qëndron si në koalicion me 1 listë, si me 2 dhe si me 10 lista. Mua si LSI më leverdis Kodi që është aktualisht, PD-së i intereson Kodi i vjetër. Presidenti ka hallin a do dali apo s’do dali Rudina Hajdari deputete apo partitë e tjera të reja. Ne me Kodin e ri marrim 100 mandate, ndërsa me Kodin e vjetër marrim 86 mandate”, tha Kryemadhi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Murrizi ‘lëshon bombën’ në emision: Kam dashur të vras Rexhep Mejdanin, me Fatos Nanon na ndante plumbi sepse...
Kryemadhi tha se shkolla ‘Sami Frashëri’ do të ndërtohet në Paskuqan, i përgjigjet Veliaj: Shkolla do ndërtohet aty ku ka qenë, 2 herë më e madhe dhe ju ftoj në inagurim »
Article Logic
Execution time: 0.015988826751709
array(1) { ["section"]=> string(141) "pd-dhe-lsi-mendime-te-ndryshme-per-kodin-zgjedhor-kryemadhi-atyre-u-intereson-i-vjetri-mua-i-riu-ilir-meta-ka-hallin-e-rudina-hajdarit-225288" }