'PD do të udhëheqë protestat e qytetarëve', Basha: Kjo qeveri ka rënë para syve të Europës

Publikuar tek: aktualitet, më 12:35 17-01-2019 'PD do të udhëheqë protestat e qytetarëve', Basha: Kjo qeveri ka rënë para syve të Europës

Kryetari i PD-së Lulzim Basha u shpreh se partia e tij është e vendosur që të luftojë krizën politike në vend duke udhëhequr protestat e qytetarëve.

Sipas Bashës, rruga e vetme për tu përballur me qeverinë është bashkimi i qytetarëve për t’i dhënë fund kësaj fasade.

“Ditën e djeshme PD ka vendosur që të udhëheq protestat qytetarë dhe do të parashtrojë një zgjidhje politike që do ta kemi në Këshillin kombëtar të PD dhe do kemi një mobilizim të opozitës së bashkuar. Kjo qeveri ka rënë para qytetarëve, para syve të Europës dhe gjithë botës.

Jam i ndërgjegjshëm që shpiptarët kërkojnë zëvendësimin e tij më një njeri që të punojë për të.

Sezoni i protestave do të jetë një mundësi për të folur hapur me njërzit

Duhet të vijë betetja për të kthyer demokracinë, kjo beteje i takon çdo qytetari", u shpreh Basha.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LINJE E RE AVIONI ME GJERMANINË/ Kompania lajmëron fluturimet drejt Memmingen nga 1 shtatori 2019
Vrau gjyqtaren Fildes Hafizi, Krimet e Rënda 'burg përjetë' Fadil Kasemit »
Article Logic
Execution time: 0.013319969177246
array(1) { ["section"]=> string(93) "pd-do-te-udheheqe-protestat-e-qytetareve-basha-kjo-qeveri-ka-rene-para-syve-te-europes-149173" }