PD e denoncoi për fshehje të pasurisë, SPAK konfirmon: Po hetojmë deputetin e PS

Publikuar tek: politike, më 13:10 15-11-2020 PD e denoncoi për fshehje të pasurisë, SPAK konfirmon: Po hetojmë deputetin e PS SPAK

Prokuroria e Posaçme konfirmon se ka nisur hetimin ndaj deputetit socialist Ervin Bushati pas kallëzimit të Partisë Demokratike për mosdeklarimin e pasurisë.

SPAK i është përgjigjur PD-së duke e informuar se ka pranuar pjesërisht kërkesën dhe ka nisur hetimet, që janë në fazën e tyre paraprake.

Sipas PD-së, pasuritë e padeklaruara të Bushatit janë; një pasuri me sipërfaqe 938 m2 truall, në Tiranë, ,jë pasuri me sipërfaqe 600 m2 truall, me sipërfaqe ndërtimi 327 m2, në Tiranë, një pasuri me sipërfaqe 938 m2 truall, në Tiranë, një, pasuri me sipërfaqe 76 m2, ndërtesë, në Qerret, Kavajë, një pasuri me sipërfaqe 376 m2 truall, në Qerret, Kavajë, një pasuri me sipërfaqe 660 m2 truall, në Sarandë dhen një garazh me sipërfaqe 42 m2, në Sarandë.

Vendimi i SPAK:

dgsdg3ehhh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mes vreshtave të rrushit, Meta përcjell mesazhin e koduar nga vendlindja: Përgatitje për dimrin e fundit
"Provokim", Meta i del në mbrojtje Kastriot Islamit: Arrestimi i tij është bërë për hakmarrje politike »
Article Logic
Execution time: 0.011676073074341
array(1) { ["section"]=> string(85) "pd-e-denoncoi-per-fshehje-te-pasurise-spak-konfirmon-po-hetojme-deputetin-e-ps-227797" }