PD emëron nën-kryetarin e saj si drejtues politik të qarkut të Korçës, surprizë në Dibër; vendoset në krye ish-kryebashkiaku i njohur (EMRAT)

Publikuar tek: politike, më 15:39 18-01-2021 PD emëron nën-kryetarin e saj si drejtues politik të qarkut të Korçës, surprizë në Dibër; vendoset në krye ish-kryebashkiaku i njohur (EMRAT) Foto arkive

Partia Demokratike ka vendosur që të emërojë ish-ministrin e Turizmit, Edmond Spaho si drejtues politik të qarkut të Korçës.

Ndërkohë për qarkun e Dibrës është caktuar ish-kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu.

Sot u zgjodh si drejtues politik për qarkun e Lezhës pedagogu i njohur Mark Marku, ndërsa më herët sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi u vendos në Elbasan kurse Edi Paloka në Durrës.

Ish-deputeti Enkelejd Alibeaj është caktuar më herër drejtues politik i PD në Fier, Bujar Leskaj në Vlorë ndërsa Elidon Bushati në Shkodër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Për kë e ka Presidenti?! Meta: LSI kishte një figurë me probleme me dekriminalizmin, por e largoi dhe bëri mirë që nuk e mbështeti...
“Ne jemi të veçantë”, PS publikon spotin elektoral: U përballëm me sfida, por duhet të vazhdojmë punën »
Article Logic
Execution time: 0.009652853012085
array(1) { ["section"]=> string(144) "pd-emeron-nen-kryetarin-e-saj-si-drejtues-politik-te-qarkut-te-korces-surprize-ne-diber-vendoset-ne-krye-ish-kryebashkiaku-i-njohur-emrat-235456" }