PD, Halimi: Në Kavajë përgatitet vjedhja e votës

Publikuar tek: politike, më 17:55 26-05-2015 PD, Halimi: Në Kavajë përgatitet vjedhja e votës

Deputeti i Partisë Demokratike Eduard Halimi ka lëshuar akuza të forta në drejtim të kreut të Bashkisë Kavajë, Elvis Rroshi. Sipas Halimit, Rroshi po përgatit vjedhjen e votave duke regjisturar në Kavajë votues nga rrethet.

“Ekziston një skeme kriminale në bashkinë e Kavajës, PD dega Kavajë ka depozituar para pak minutash kallëzimin për të gjithë bashkëautorët, autorët dhe bashkëpuntorët e kësaj skeme kriminale. Në një muaj në Kavajë vijnë rreth 30-40 persona, sipas trendit normal. Por kur PD denoncoi shtimin e numrit të zgjedhësve në Durrës, qeveria nuk u distancua. Nga dita e djeshme janë shtuar 595 votues të regjisturar në pronën e Bashkisë. Pra për të votuar vetëm për zgjedhjet vendore”, tha Halimi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010711908340454
array(1) { ["section"]=> string(52) "pd-halimi-ne-kavaje-pergatitet-vjedhja-e-votes-12019" }