PD i përgjigjet Manastirliut: Gënjen në çdo fjalë që thua! Shqipëria është e fundit në Rajon për testimet ndaj Covid-19

Publikuar tek: politike, më 15:58 29-09-2020 PD i përgjigjet Manastirliut: Gënjen në çdo fjalë që thua! Shqipëria është e fundit në Rajon për testimet ndaj Covid-19 Gazmend Koduzi

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, duke rritur kështu replikat në distancë mes selisë blu dhe qeverisë.

Përmes anëtarit të grupit të ekspertëve Gazmend Koduzi, PD thotë se Manastirliu gënjen në çdo fjalë që thotë, pasi Shqipëria është e fundit në Rajon përsa i përket testimeve ndaj Covid-19.

Sipas Koduzit, masat  personale mbrojtëse mungojnë totalisht në kujdesin shëndetësor parësor. 1500 mjekë dhe 6600 infermierë i blejnë me paratë e tyre, sepse qeveria vjedh me tendera sekretë.  

Screenshot_1.jpg

sttt.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012614965438843
array(1) { ["section"]=> string(124) "pd-i-pergjigjet-manastirliut-genjen-ne-cdo-fjale-qe-thua-shqiperia-eshte-e-fundit-ne-rajon-per-testimet-ndaj-covid-19-222123" }