PD i sheh televizionet kundër saj, pas deklaratës për “TCH”, sot reagon për “Tv Klan”

Publikuar tek: politike, më 22:31 13-01-2016 PD i sheh televizionet kundër saj, pas deklaratës për “TCH”, sot reagon për “Tv Klan”

Partia Demokratike i sheh si të kundërvëna ndaj saj, qndrimet e dy televizioneve më të mëdha kombëtare, veçanërisht në pasqyrimin që ato po i bëjnë diskutimeve për reformën në drejtësi.

Me anë të një deklarate zyrtare, PD ka kritikuar televizionin Klan që sipas saj në edicionin e lajmeve lidhur me një aktivitet ka pasqyruar vetëm fjalën e Edi Ramës dhe jo reagimin zyrtar të partisë opozitare. Për PD-në, ky qëndrim është selektiv dhe servil ndaj kryeministrit Rama.

“Partia Demokratike shpreh keqardhjen për qendrimin e redaksisë së lajmeve të televizionit Klan, që zgjodhi sot për të njëjtin aktivitet të pasqyrojë vetëm Edi Ramën dhe jo reagimin zyrtar të Partisë Demokratike mbi këtë zhvillim. Ky është një qendrim jo parimor, selektiv dhe servil ndaj kryeministrit. Partia Demokratike është e vendosur të respektojë si të shenjtë lirinë e fjalës, dhe të denoncojë e dënojë çdo rast deformimi apo censure në shërbim të interesave të qeverisë”, thuhet në deklaratë.

Një ditë më parë Partia Demokratike reagoi kundër televizionit Top-Channel, që po ashtu e akuzoi për servilizëm ndaj Ramës.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009131908416748
array(1) { ["section"]=> string(85) "pd-i-sheh-televizionet-kunder-saj-pas-deklarates-per-tch-sot-reagon-per-tv-klan-29926" }