PD kallëzon në Prokurori Gramoz Ruçin (JA AKUZAT)

Publikuar tek: politike, më 14:55 20-12-2017 PD kallëzon në Prokurori Gramoz Ruçin (JA AKUZAT)

Partia Demokratike kallëzon në Prokurori kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi me akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe nxitjes së dhunës.

PD ditën e djeshme ka depozituar pranë Prokurorisë, padi jo vetëm ndaj Gramoz Ruçit por edhe ndaj gardës e policisë së shtetit. Sipas demokratëve, garda e policia kanë ushtruar dhunë, kanë tejkaluar kompetencat dheshpërdoruar detyrën.

Të gjitha këto akuza të artikuluara nga PD lidhen me votimin në Parlament të kryeprokurores së re Arta Marku dhe situatës kaotike të krijuar gjatë seancës ku deputetë opozitarë u përleshën edhe me punonjës të gardës. Tensione dhe përleshje jashtë parlamentit  ku policia arrestoi 6 persona e procedoi penalisht 10 deputetë.

ppp.jpg

perrr.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022914171218872
array(1) { ["section"]=> string(54) "pd-kallezon-ne-prokurori-gramoz-rucin-ja-akuzat-103762" }