PD kërkesë Ruçit: Të shkarkohet Fatmir Xhafaj dhe Drejtori i Policisë

Publikuar tek: barometri, më 08:37 06-09-2018 PD kërkesë Ruçit: Të shkarkohet Fatmir Xhafaj dhe Drejtori i Policisë Fatmir Xhafaj-Ardi Veliu

Partia Demokratike i ka kërkuar ditën e sotme Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi që të shkarkohen nga detyra Ftamir Xhafaj dhe Ardi Veliu.

Sipas kërkesës, Fatmir Xhafaj dhe drejtori i Policisë së Shtetit Ardi veliu jo vetëm që duhet të shkarkohen por duhet të ndiqen penalisht pasi kanë penguar qëllimisht punën e Komisionit Hetimor që zbulon lidhjet e Qeverisë me krimin si dhe asgjësimin e provave që lidhin vëllain e Xhafajt në trafikimin e drogës.

Në letrën e dërguar Ruçit shkruhet se pengimi i qëllimshëm i Komisionit Hetimor përbën shpërdorim detyre, që sjell shkarkim nga detyra dhe përgjegjësi penale për Ministrin Xhafaj dhe drejtorin Veliu.

auto_Screenshot_551536163549_copy.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020117044448853
array(1) { ["section"]=> string(75) "pd-kerkese-rucit-te-shkarkohet-fatmir-xhafaj-dhe-drejtori-i-policise-133332" }