PD kontratë të re lobimi në SHBA, 40 mijë euro në muaj për këto shërbime

Publikuar tek: barometri, më 08:13 26-06-2018 PD kontratë të re lobimi në SHBA, 40 mijë euro në muaj për këto shërbime

Vetëm pak muaj pasi në media u bë publike pagesa e dyshimtë e Partisë Demokratike të Shqipërisë për kompaninë lobuese amerikane, përmes kompanive off-shore me lidhje me Kremlinin, kjo forcë politike ka nënshkruar një kontratë të re lobimi.

 

PD ka firmosur kontratë me “Sonoran Policy Group” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilën do ta paguajë 40 mijë dollarë për të marrë shërbime si këshilla për ndërtimin e një strategjie anti-kanabis dhe kundër krimit të organizuar.

Kompania lobuese gjithashtu premton të organizojë takime mes politikanëve të Partisë Demokratike dhe zyrtarëve të lartë amerikanë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023804903030396
array(1) { ["section"]=> string(78) "pd-kontrate-te-re-lobimi-ne-shba-40-mije-euro-ne-muaj-per-keto-sherbime-125738" }