PD: Në protestë 300 mijë veta, policia të identifikojë personat nën armë thirrur nga Meta

Publikuar tek: politike, më 16:08 12-03-2015 PD: Në protestë 300 mijë veta, policia të identifikojë personat nën armë thirrur nga Meta Protesta e sotme e PD-së

Partia Demokratike ka deklaruar pas protestës së saj organizuar në Tiranë se të pranishëm kanë qenë 300 mijë shqiptarë.

“E kuptojmë shqetësimin e Edi Ramës dhe Ilir Metës nga 300 mijë shqiptarë që u derdhën në shesh për të protestuar. Ky ishte vetëm fillimi.”, deklaron PD.

Sipas PD-së, policia duhet të fokusojë punën në identifikimin e personavvë të thirrur nën armë nga Ilir Meta.  

“Policia të identifikojë personat e thirrur nën armë nga Ilir Meta.  Pjesa me e madhe me precedentë kriminalë të promovuar në nivelet më të larta të pushtetit”, thuhet në deklaratën e PD-së.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011425971984863
array(1) { ["section"]=> string(92) "pd-ne-proteste-300-mije-veta-policia-te-identifikoje-personat-nen-arme-thirrur-nga-meta-5704" }