PD, Nebiaj: 80 kamionë me ushqim janë të bllokuara në portin e Ankonës, qeveria t'i ndihmojë

Publikuar tek: politike, më 14:14 20-07-2015 PD, Nebiaj: 80 kamionë me ushqim janë të bllokuara në portin e Ankonës, qeveria t'i ndihmojë

Partia Demorkatike ka akuzuar maxhorancën se i ka braktisur emigrantët e bllokuar në tragetet italiane gjatë kthimit për në Shqipëri.

Me anë të një deklarate për shtyp, Oriela Nebiaj i ka bërë thirrje qeverisë të bëjë detyrën dhe të mos heshtë duke parë nga larg dramën që po kalojnë emigrantët shqiptarë.

“U deshën 39 orë që të merrte fund kalvari i vuajtjeve të emigrantëve të bllokuar që u lanë të vetëm dhe u braktisën nga qeveria. Ndërsa 80 tregtarë me kamionë me mallra që rrezikojnë t’u prishen vijojnë të jenë të bllokuar në portin e Ankonës”, ka thënë Nebiaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074639320373535
array(1) { ["section"]=> string(95) "pd-nebiaj-80-kamione-me-ushqim-jane-te-bllokuara-ne-portin-e-ankones-qeveria-t-i-ndihmoje-16602" }