PD nuk është në Kuvend, por Gramoz Ruçi nxjerr vendimin: BESNIK MUSTAFAJ zgjidhet me mandat 5 vjeçar në bordin e RTSH (DOKUMENTI)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:59 28-01-2021 PD nuk është në Kuvend, por Gramoz Ruçi nxjerr vendimin: BESNIK MUSTAFAJ zgjidhet me mandat 5 vjeçar në bordin e RTSH (DOKUMENTI) FotoMontazh: Besnik Mustafaj

Partia Demokratike dhe parti të tjera të opozitës, prej 18 shkurtit 2019 janë jashtë Kuvendit të Shqipërisë.  Me djegien e mandateve, opozita nuk ka më asnjë përfaqësues në Kuvend, veç atyre që sot janë opozita e re, sepse pranuan të merrnin mandatin e djegur nga të parët e listave.

Por edhe pse PD nuk është në Kuvend, një prej anëtarëve të saj dhe zërat më kritik të socialistëve, Besnik Mustafaj, ka marrë besimin e ligjëvënëse me shumicë të PS, që të zgjidhet me mandat 5 vjeçar në Bordin e Radio Televizionit Shqiptar.

Me një vendim të Kuvendit të Shqipërisë, Kryetari Gramoz Ruçi ka vendosur, si më poshtë:

1- Zoti Besnik Mustafaj zgjidhet anëtar i Këshillit Drejtues të Radio Televizionit Shqiptar me mandat 5 vjeçar.

142609615_1657594917776476_6110763264976858270_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Njërit i shkau këmba, tjetri u hodh për ta shpëtuar”, flet i riu që shpëtoi dy fëmijët që ranë në lumin Gjanica
Ambasadorja Kim takon ministren e Drejtësisë: Diskutuam prioritetet e 2021, Reforma në drejtësi po ecën përpara, hap pas hapi »
Article Logic
Execution time: 0.011028051376343
array(1) { ["section"]=> string(132) "pd-nuk-eshte-ne-kuvend-por-gramoz-ruci-nxjerr-vendimin-besnik-mustafaj-zgjidhet-me-mandat-5-vjecar-ne-bordin-e-rtsh-dokumenti-236713" }