PD: Paralajmërojmë OSHEE të zbatojë ligjin

Publikuar tek: politike, më 13:16 15-02-2015 PD: Paralajmërojmë OSHEE të zbatojë ligjin

Në një konferencë për shtyp Partia Demokratike ka denoncuar një rast ku sipas saj 7 familje të një pallati janë faturuar me të njëjtën sasi parash.

Sipas PD, OSHEE sillet si bandë keqbërëse ndaj konsumatorëve ndërkohë që Edi Rama vazhdon me propagandë. PD i ka bërë thirrje qytetarëve të kundërshtojnë dhe të ankimojnë çdo veprim abuziv nga OSHEE. Sipas PD rastet ku familjeve të ndryshme u janë faturuar e njëjta sasi parash janë me mijëra. PD paralajmëroi OSHEE të zbatojë ligjin sepse, sipas saj do të vijë një ditë që do të përballen me drejtësinë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091619491577148
array(1) { ["section"]=> string(46) "pd-paralajmerojme-oshee-te-zbatoje-ligjin-3393" }