PD: Policia ka bllokuar dy autobusë me protestues nga Korça, shoqëroi dy militantë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:54 25-05-2019 PD: Policia ka bllokuar dy autobusë me protestues nga Korça, shoqëroi dy militantë Andrea Mano

Policia ka shoqëruar ditën e sotme dy militantë të opozitës, të cilit ishin nisur nga Korça drejt Tiranës për t'iu bashkuar protestës së sotme.

Lajmin e ka bërë të ditur kreu i degës së PD-së në Korçë Andrea Mano.

Mano deklaron se protestuesit u shoqëruan teksa po udhëtonin me autobus.

Ai pretendon se policia ka ushtruar dhunë mbi protestuesit dhe ka bllokuar dy autobusë të nisur drejt Tiranës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022909164428711
array(1) { ["section"]=> string(87) "pd-policia-ka-bllokuar-dy-autobuse-me-protestues-nga-korca-shoqeroi-dy-militante-165659" }