PD publikon PROVAT: Ja si u manipuluan votat e 30 Qershorit

Publikuar tek: politike, më 15:25 11-09-2019 PD publikon PROVAT: Ja si u manipuluan votat e 30 Qershorit

Partia Demokratike ka publikuar të tjera fakte ditën e sotme, që sipas tyre vërtetojnë se zgjedhjet e 30 Qershorit nuk janë legjitime dhe janë manipuluar.

Ish-deputeti Oerd Bylykbashi, i shoqëruar nga Sekretari për Zgjedhejt në PD Ivi Kaso, në nnjë deklaratë për shtyp publikuar një video dhe disa foto që sipas tij faktojnë manipulimin e votave.

Sipas Bylykbaqshit, fletët e votimit janë marrë në grup, janë plotësuar fletë votimi bosh dhe janë mbushur kutitë e votimit nga komisionerët socialistë.

“Grupet e numërimit dhe KZAZ-të kanë manipuluar shifrat që kanë dalë nga numërimi i çdo tavoline. Fletët e votimit janë marrë në grup dhe nuk janë numëruar veç e veç shpeshherë. Ka flet votimi të numëruara jashtë kamerave. Janë plotësuar fletë votimi bosh në tavolinat e numërimit. Në kutitë e votimit janë gjetur fletë pa vula. Kutitë janë mbushur nga komisionerët socialistë”, tha Bylykbashi ndër të tjera.

74466332-a61e-46fb-bde5-807582a9a678.jpg

dc6a2d05-53b8-4947-9651-3efa5fee591c.jpg

a74dd8c2-d15e-4e35-b7e9-d71d31e2d88b.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096890926361084
array(1) { ["section"]=> string(65) "pd-publikon-provat-ja-si-u-manipuluan-votat-e-30-qershorit-178082" }