PD, Shehu: “Toni” i Kombinatit u largua ditën që u dha urdhër arresti

Publikuar tek: politike, më 13:30 15-03-2015 PD, Shehu: “Toni” i Kombinatit u largua ditën që u dha urdhër arresti

Në një deklaratë për shtyp kryetari i departamentit të sigurisë në PD Bashkim Shehu, tha se disponon dokumeta që vërtetojnë se kreu i Kuvendit Ilir Meta e ka pranuar lidhjen e tij me Fatjon Skënderin, i njohur si “Toni i Kombinatit”.

Shehu tha se Meta ka mbajur kontakte me “Tonin”, duke i dërguar atij më pas në Gjermani Spartak Brahon, me anë të të cilit e ka bindur që të dëshmojë për mbulimin e së vërtetës duke i ofruar garanci, e për këtë arsye Fatjon Skënderi nuk është arrestuar.

“Si mund të dalë nga Aeroporti i Rinasit një person që është shpallur në kërkim? Fakti se Toni sot është i lirë, edhe pse kërkohet për vrasje me paramendim, është një dëshmi në favor të fshehjes së kimit”, tha Shehu.

Ai gjithashtu tha se nëse kreu i Kuvendit Meta nuk jep dorëheqjen dhe nuk ndal presionin politik mbi hetimin, nuk do të ketë një hetim të drejtë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089750289916992
array(1) { ["section"]=> string(70) "pd-shehu-toni-i-kombinatit-u-largua-diten-qe-u-dha-urdher-arresti-5947" }