PDIU mbetet pa numërues, Kolegji Zgjedhor lë në fuqi vendimin e KQZ për numëruesin e 4-t

Publikuar tek: politike, më 18:42 08-06-2015 PDIU mbetet pa numërues, Kolegji Zgjedhor lë në fuqi vendimin e KQZ për numëruesin e 4-t

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar këkresën e Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet për të patur një përfaqësues  në procesin e numërimit të votave në këto zgjedhje lokale.

PDIU e ankimoi vendimin e KQZ-së për numëruesin e 4-t, që sipas saj duhej të caktohej me anë të shortit  por Kolegji la sërish në fuqi atë vendim sipas të cilit numëruesi i 4-t i takon Partisë Republikane, si partia më e madhe opozitare pas PD-së.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092270374298096
array(1) { ["section"]=> string(93) "pdiu-mbetet-pa-numerues-kolegji-zgjedhor-le-ne-fuqi-vendimin-e-kqz-per-numeruesin-e-4-t-13013" }