Pedofili më i rrezikshëm në Britani gjendet i varur në qelinë e burgut

Publikuar tek: bota, më 12:59 20-01-2016 Pedofili më i rrezikshëm në Britani gjendet i varur në qelinë e burgut

Një prej pedofilëve më të rrezikshëm në Britaninë e Madhe, Robin Hollyson, është gjetur i varur në qelinë e tij në burgun e sigurisë së lartë.

Hollyson ishte pjesë e një bande që sulmonin dhe përdhunonin foshnjet dhe fëmijët duke kryer disa nga krimet më të tmerrshme në hitsorinë e Britanisë. Ata përshkruheshin si “përtej instiktit njerëzor” nga gjyqtarja që i dënoi.

Hollyson, i cili pranoi se kishte përdhunuar sistematikisht një foshnje 11 vjeçar, u gjet i varur në qelinë e tij. Policia e burgut tha se për vdekjen e tij do ketë një hetim por vdekja nuk do trajtohet si e dyshimtë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020731925964355
array(1) { ["section"]=> string(76) "pedofili-me-i-rrezikshem-ne-britani-gjendet-i-varur-ne-qeline-e-burgut-30484" }