Pedofilia e Michael Jackson, 20 viktima dhe 200 milionë dollarë për heshtjen e tyre

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:01 06-04-2015 Pedofilia e Michael Jackson, 20 viktima dhe 200 milionë dollarë për heshtjen e tyre Michael Jackson

Ylli i muzikës pop Michael Jackson ka qenë pedofil dhe këtë fakt e kanë vërtetuar dy viktimat Wade Robson dhe James Safechuk.

Wade dhe James janë 2 prej 20 viktimave që mendohet se ka shqetësuar seksualisht Jackson dhe familjarët e të cilëve i pagoi me 2 milionë dollarë për të heshtur. Wade ishte 8 vjeç kur u njoh në vitin 1987 me yllin e popit dhe një vit më vonë nisi ta ngacmonte atë. Pasi nënshkroi çekun me prindërit e Wade, këngëtari e prezantonte të miturin si kushëririn e tij dhe e vishte njësoj siç vishej edhe vetë. Ndërsa, James ishte 7 vjeç kur mbreti i popit e ka ngacmuar për herë të parë.

Wade rrëfen që një herë Jackson u martua me një djalë të mitur në një ceremoni sekrete dhe më pas i dha atij një certifikatë martese dhe unazë për dashurinë e pavdekshme.

Wade njihet publikisht si koreografi i Britney Spears dhe Justin Timberlike, ndërsa James njihet për shfaqjen e tij në një reklamë të Pespsi-t. çështja e pedofilisë së Jackson ishte shqyrtuar edhe më parë nga prokuroria, por s’kanë mundur që të vërtetojnë asgjë për mungesë faktesh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037007808685303
array(1) { ["section"]=> string(87) "pedofilia-e-michael-jackson-20-viktima-dhe-200-milione-dollare-per-heshtjen-e-tyre-7959" }