Peleshi i përgjigjet Dades: Asambleja e PS s’ka lidhje me kërkesën tuaj

Publikuar tek: politike, më 16:21 11-02-2016 Peleshi i përgjigjet Dades: Asambleja e PS s’ka lidhje me kërkesën tuaj

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi i është përgjigjur kërkesës së deputetes së PS-së, Arta Dade për të bërë pjesë të Asamblesë edhe procesin për zgjedhjen e kryetarit në kongresin e 19 marsit.

Peleshi është shprehur se Asambleja nuk ka lidhje me kërkesën e Dades dhe Hafizit dhe se mbledhja e saj nuk ka një datë ta caktuar. Ai theksoi se PS është aktualisht në një proces zgjedhor në zbatim të statutit dhe se kongresi do të vendos se çfarë do të ndryshohet.

Për Peleshin, deptetët Ben Blushi, Arta Dade dhe Mimoza Hafizi janë të lirë në mendimet e tyre pasi ko tregon demokracinë brenda partisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021197080612183
array(1) { ["section"]=> string(76) "peleshi-i-pergjigjet-dades-asambleja-e-ps-s-ka-lidhje-me-kerkesen-tuaj-32320" }