Peleshi: Kriminelët nuk ndihen vetëm, kanë mbështetjen e opozitës

Publikuar tek: politike, më 16:45 12-02-2015 Peleshi: Kriminelët nuk ndihen vetëm, kanë mbështetjen e opozitës

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi duke folur nga foltorja e Kuvendit ka dënuar qëndrimin e mbajtur nga PD në lidhje me sulmin ndaj familjes së ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit.

Peleshi është shprehur se kriminelët sot nuk ndihen vetëm pasi kanë mbështetjen e opozitës. “Kriminelët që sulmuan familjen e ministrit të Brendshëm shohin televizor e lexojnë deklarata në gazeta dhe nuk ndihen vetëm pasi kanë mbështetjen e opozitës. Ju nuk njihni kufinj moral dhe jeni kthyer në frymëzuese të krimit”, ka akuzuar Peleshi opozitën.

Zëvendëskryeministri ka shprehur bindjen se Policia po i merrë  frymën krimin, pasi ai deri më tani ishte lënë i lirë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010124921798706
array(1) { ["section"]=> string(68) "peleshi-kriminelet-nuk-ndihen-vetem-kane-mbeshtetjen-e-opozites-3161" }