Peleshi në Shkodër bashkë me demokraten Ademi, bisedojnë për projektin ‘’Lëviz Albania’’

Publikuar tek: politike, më 12:49 08-01-2016 Peleshi në Shkodër bashkë me demokraten Ademi, bisedojnë për projektin  ‘’Lëviz Albania’’ Voltana Ademi dhe Niko Peleshi

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi shkon në Shkodër e ulet bashkë me kryebashkiaken demokrate Voltana Ademi.

Shkak është bërë një projekt i ri i quajtur ‘’Lëviz Albania’’ në lidhje me qeverisjen lokale.

I pranishëm në takim ishte edhe ambasadori i Zvicrës në Shqipëri Christoph Graff. ‘’Qeverisja e mirë duket në nivel lokal’’, tha Graff.

 “Me Bashkinë e Shkodrës kemi filluar dialogun unë jam shumë i kënaqur nga biseda me Znj.Ademi. Do kthejmë projekte që do mbështeten nga kryetarja e bashkisë këtu.Do të japim më shumë fonde në qeverisjen vendore’’’, tha Peleshi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095419883728027
array(1) { ["section"]=> string(89) "peleshi-ne-shkoder-bashke-me-demokraten-ademi-bisedojne-per-projektin-leviz-albania-29454" }