Peleshi nënshkruan marrëveshje e re: Për herë të parë sivjet

Publikuar tek: politike, më 13:22 29-01-2018 Peleshi nënshkruan marrëveshje e re: Për herë të parë sivjet

Ministri i Bujqësisë njofton se ka nënshkruar një marrëveshje të re për bashkëmenaxhimin e liqenit të Prespës me peshkatarët.

Sipas ministrit për herë të parë për këtë vit është programuar që në skemën e suvencioneve mbështetja të arrijë deri në 70%.

“Nënshkruam marrëveshjen e bashkëmenaxhimit të liqenit të Prespës me organizatën e peshkatarëve atje. Ne besojmë se bashkëpunimi dhe ndarja e përgjegjësive të operimit me vetë peshkatarët që e kanë peshkimin, aktivitet bazë për mirëqënien e tyre, është mënyra më e mirë për të shtuar prodhimin, përmirësuar shitjen dhe për të patur një shfrytëzim sa më të qëndrueshëm të liqenit. Për herë të parë sivjet, kemi parashikuar në skemën kombëtare të suvencioneve, mbështetje deri në 70% të vlerës për instalimin e bankinave lundruese prej betoni për Organizatat e Menaxhimit të Peshkimit”, shkruan Peleshi në rrjetet sociale. 

peleshi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092082023620605
array(1) { ["section"]=> string(66) "peleshi-nenshkruan-marreveshje-e-re-per-here-te-pare-sivjet-108339" }