Pëllumb Pipero bën AUTOKRITIKË: Grumbullimi në ceremoninë ku u bëra ‘Qytetar Nderi’ në Skrapar duhej evituar, por emocionet nuk më lejuan...

Publikuar tek: aktualitet, më 18:34 21-09-2020 Pëllumb Pipero bën AUTOKRITIKË: Grumbullimi në ceremoninë ku u bëra ‘Qytetar Nderi’ në Skrapar duhej evituar, por emocionet nuk më lejuan... Pellumb Pipero

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero 3 ditë më parë mori titullin “Qytetar Nderi” në Skrapar.

Në një ceremoni të organizuar nga Bashkia e Skraparit, ishin të mbledhur shumë figura të njohura dhe personalitete që uruan mjekun për këtë vlerësim, por në rrjetet sociale dolën fotot ku në atë ceremoni nuk u ruajt distanca sociale.

I pyetur ditën e sotme në Report Tv, Pipero ka bërë një autokritikë, ku tha se duhet të ishte treguar më i kujdesshëm dhe ky ishte një gabim që duhej evituar.

Por ai u “justifikua” me faktin që emocionet nuk e lejuan të ishte treguar më vigjilent ndaj rrezikut të COVID-19.

“Ishte një gabim që duhej evituar, duhet të isha treguar më i kujdesshëm por emocionet ishin të asaj natyre që ishin të papërsëritshme. Nuk ishte një shembull për t’u ndjekur. Duhej shmangur por nuk u shmang dot për shkak të emocioneve. Ishte një gabim që duhej evituar”, tha Pipero.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013129234313965
array(1) { ["section"]=> string(140) "pellumb-pipero-ben-autokritike-grumbullimi-ne-ceremonine-ku-u-bera-qytetar-nderi-ne-skrapar-duhej-evituar-por-emocionet-nuk-me-lejuan-221152" }