Pemëve iu hodh naftë gjatë natës, ndërhyhet menjëherë. Drejtori i Bashkisë: Ju tregoj për zbulimin e madh (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:41 25-04-2017 Pemëve iu hodh naftë gjatë natës, ndërhyhet menjëherë. Drejtori i Bashkisë: Ju tregoj për zbulimin e madh (VIDEO)

Dy netë më parë në Mirditë të gjitha pemëve dekorative të sapombjella iu janë hedhur naftë te rrënjët . Një lajm i tillë u bë i ditur nga drejtori i Marrëdhënieve me Publikun në Bashkinë Mirditë, Aleksandër Ndoja i cili sot bën me dije se është ndërhyrë menjëherë për shpëtimin e tyre.

Ndoja thotë se disa kanë bërë “zbulimin e madh” madh sipas të cilit nafta që u është hedhur drurëve dekorativë, qënka bërë nga vetë bashkia, për të përfituar “shtesë fondesh” duke i cilësuar këto zëra si të pavërtetë e të turpshëm.

“Kam parë në disa raste që disa individë sado të paktë në numër, kur jane shprehur në lidhje me aktin e shëmtuar penal, por dhe me nuanca terroriste, kanë bërë zbulimin e madh sipas të cilit nafta që u është hedhur drurëve dekorativë, qënka bërë nga vetë bashkia, për të përfituar “shtesë fondesh”. Kjo jo vetëm është e turpshme, por shkon në sinkron të plotë me veprimin anormal të atyre që realizuan këtë akt.

Sa për info: Me tu konstatuar ngjarja u bë ndërhyrja e menjëhershme për shpëtimin e tyre, dhe jo për të blerë të tjera, apo për ti zëvendësuar. U shkulën të gjithë drurët dekorativë, ju bënë lavazh me presion të lartë me zjarrfikëse, u zevendësua i gjithe dheu i gropës me tjetër dhe të pastër dhe cilësi të lartë, dhe po të njëjtat pemë i rimbollën. E gjithë procedura u realizua nga punonjësit përkatës të bashkisë. Besoj se e kanë marrë vesh këta zbulues të mëdhenj me burim… e kuptojne vete se ku..
Për më shumë flet dhe kjo video”, shkruan Ndoja.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Protestuesi më pikant i ditës së djeshme, rrëfen orët në polici pasi bllokoi rrugën me tufën e dhive
Parandalohet tmerri, si shkatërroi policia planin për vrasjen e 3-fishtë (EMRAT- DETAJET) »
Article Logic
Execution time: 0.011835098266602
array(1) { ["section"]=> string(114) "pemeve-iu-hodh-nafte-gjate-nates-nderhyhet-menjehere-drejtori-i-bashkise-ju-tregoj-per-zbulimin-e-madh-video-76375" }