Pendohen Xhaka e Shaqiri, kërkojnë falje për simbolin e shqiponjës

Publikuar tek: sport, më 19:26 04-09-2018 Pendohen Xhaka e Shaqiri, kërkojnë falje për simbolin e shqiponjës

Dy futbollistët nga Kosova të kombëtares zvicerane, të cilët bënë bujë pasi festuan golat kundër

Serbisë me simbolin e shqiponjës, kanë kërkuar ndjesë.

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë thënë se nuk do ta bëjnë sërish këtë simbol, raporton gazeta zvicerane “Blick”.

Granit Xhaka thotë: “Do të isha budalla nëse do ta bëja përsëri. Kjo nuk do të ndodhë përsëri”.

Stephan Lichtsteiner: “Unë dua të kërkoj falje, unë dua të hap në këpucë me majë askujt”.

Xherdan Shaqiri: “Sigurisht unë kërkoj falje në qoftë se njerëzit u ndjenë të sulmuar që dukej një lojë si në male”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036152839660645
array(1) { ["section"]=> string(72) "pendohen-xhaka-e-shaqiri-kerkojne-falje-per-simbolin-e-shqiponjes-133174" }