Pendohet Xhaka, fshin nga Instagrami statusin për Serbinë, ja çfarë kishte thënë

Publikuar tek: sport, më 22:39 22-06-2018 Pendohet Xhaka, fshin nga Instagrami statusin për Serbinë, ja çfarë kishte thënë

Menjëherë pas fitores me përmbysje kundër Serbisë, Granit Xhaka postoi një “story” në Instagramin e tij zyrtar.

Por nuk kaloi shumë kohë dhe e fshiu. Nuk dihet pse futbollisti shqiptar i Zvicrës ka vendosur ta fshijë poezinë për Serbinë, por ndoshta ka ndikuar edhe frika për ndonjë penalizim të mundshëm, pasi në mediat ndërkombëtare, festimi me shqiponjë i dy golave nga shqiptarët ishte kryefjala e lajmit.

Ndërsa mediat serbe mes rreshtave plot urrejtje për atë që duhet të jetë vetëm një ndeshje e bukur futbolli, e kërkuan hapur përjashtimin e futbollistëve shqiptarë vetëm se festuan me simbolin e shqiponjës.

sefw3g34g4h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020133972167969
array(1) { ["section"]=> string(85) "pendohet-xhaka-fshin-nga-instagrami-statusin-per-serbine-ja-cfare-kishte-thene-125406" }