Pengmarrja në Shkodër, ndërhyn pas disa orësh policia dhe arreston autorin (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:02 15-08-2017 Pengmarrja në Shkodër, ndërhyn pas disa orësh policia dhe arreston autorin (EMRI)

Merr fund pengmarrja në Shkodër, pas disa orësh negociatash me familjarët e autorit dhe policinë.

Sipas policisë, shkak i pengmarrjes është bërë një borxh i pashlyer prej 4 mijë eurosh.

Në pranga ka rënë shtetasi Dodë. Gj, i cili kishte marrë peng në makinën e tij një person nga Shkodra, i identifikuar si Pjetër Narka.

Sipas Shkodra News rezulton se mes këtyre dy personave ka pasur një marrëveshje për kthimin e borxhit mbrëmjen e së hënës. Palët janë takuar, por situata shumë shpejt është përshkallëzuar pasi viktima nuk i ka kthyer borxhin.

Në këtë moment, personi që dyshohet si autor i kësaj pengmarrjeje ka nxjerrë armën dhe nën kërcënimin e saj e ka detyruar viktimën të futet në bagazhin e makinës.

Mësohet se ai nuk i është ndaluar postobllokut të policisë mbrëmë, por sot forcat e policisë kanë arritur ta ndalojnë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasi për vdekje këmbësorin, arrestohet 59-vjeçari nga Lushnja (EMRI)
Pengmarrje në Velipojë, Dodë Gjikolaj rrëmben me forcë në makinën “Smart” 31 vjeçarin (NGJARJA/ DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.0098130702972412
array(1) { ["section"]=> string(84) "pengmarrja-ne-shkoder-nderhyn-pas-disa-oresh-policia-dhe-arreston-autorin-emri-89137" }