‘Për 30 ditë duhet të ndërtohet spitali-karantinë’, Rama i vë afat Manastirliut: Jemi në një luftë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:42 26-03-2020 ‘Për 30 ditë duhet të ndërtohet spitali-karantinë’, Rama i vë afat Manastirliut: Jemi në një luftë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me të gjithë lajmin për ndërtimin e një spitali të ri në kuadër të situatës alarmante të Covid-19.

Ai së bashku me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe ministrin për Rindërtim Arben Ahmetaj kanë inspektuar nga afër të ambienteve,

Ndërsa Manastirliu ka zbuluar disa nga pjesët e spitalit, Rama ka këmbëngulur për datën e përfundimit të spitalit sa më të shpejtë.

‘Shumë mirë është në kushte. Kemi menduar se çdo akt të ketë një striuktur infermierie, një farmaci, një imazheri bazë, një laborator që të maten parametrat. Ndërkohë do të bëhet edhe instalimi i higjenës. Brenda një afti 20 ditor do fillojmë punën për ndërtimin’, deklaroi Manastirliu.

Ndërsa Rama i përsëriti ministers: ‘Për 30 ditë duhet ta bëjmë spitalin, duhet të studiojmë procedurën dhe ta bëjmë më të shpejtë se jemi në një luftë’.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0057470798492432
array(1) { ["section"]=> string(101) "per-30-dite-duhet-te-ndertohet-spitali-karantine-rama-i-ve-afat-manastirliut-jemi-ne-nje-lufte-200150" }