Për 30 vite mbyllën të birin mes hekurave, pasi zbulohet e vërteta prindërit tregojnë arsyen e frikshme

Publikuar tek: bota, më 09:48 02-05-2017 Për 30 vite mbyllën të birin mes hekurave,  pasi zbulohet e vërteta prindërit tregojnë arsyen e frikshme

E tmerrshme ajo çfarë i ka ndodhur që kur ishte fëmijë, duke e mbyllur mes hekurash pa mundur të shohë dritën e diellit.

Prindërit e tij, i mohuan lirinë të birit, pasi nuk arritën të kuptonin se djali i tyre vuante nga çrregullimet mendore. Ata kishin menduar se brenda djalit të tyre ishte futur djalli dhe nëse do ta fusnin në kafaz ai do të shndërrohej në fantazmë.

 Kjo ngjarje ka ndodhur në qytetin Gongguan, i cili ndodhet në jug të Kinës. Djali rreth moshës 6 vjeçe nisi të lëndonte veten e tij, por më vonë situata u përkeqësua dhe prindërit e mbyllën mes hekurave.

Tashmë që është zbuluar e vërteta, pas 39 vitesh i mbylluri mundi të shihte dritën e diellit dhe është nën kujdesin e mjekëve ndërsa prindërit janë arrestuar pasi mbi to rëndon akuza e abuzimit me fëmijën. 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012350082397461
array(1) { ["section"]=> string(108) "per-30-vite-mbyllen-te-birin-mes-hekurave-pasi-zbulohet-e-verteta-prinderit-tregojne-arsyen-e-frikshme-77150" }