Për Daily Mail ndeshja më e çuditshme e Euro 2016 është ajo Shqipëri-Zvicër

Publikuar tek: sport, më 19:03 14-12-2015 Për Daily Mail ndeshja më e çuditshme e Euro 2016 është ajo Shqipëri-Zvicër

E përditshmja britanike Daily Mail i ka kushtuar një artikull të tërë ndeshjes Shqipëri-Zvicër në Kampionatin Europian që do të zhvillohet vitin e ardhshëm në Francë.

Duke e quajtur një ndeshje të çuditshme, Daily Mail thekson faktin se në këtë përballje vëllezërit Xhaka do të jenë kundërshtarë me njëri-tjetrin në fushën e lojës. Sipas britanikes, një situatë e ngjashme kishte ndodhur me vëllezërit Boateng në Kupën e Botës ku njëri përfaqësonte Gjermaninë dhe tjetri Ganën, por rasti i Taulantit dhe Granitit është i pari në historinë e futbollit europian.

Në shkrim thuhet se lojtarët më të rëndësishëm të Zvicrës kanë origjinë shqiptare, ndërsa një pjesë e konsiderueshme e lojtarëve të Shqipërisë kanë lindur në shtetin helvet. 

Lexo edhe: Biletat për Euro2016, ja sa duhet të paguani për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Zvicër (Lista)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027125835418701
array(1) { ["section"]=> string(81) "per-daily-mail-ndeshja-me-e-cuditshme-e-euro-2016-eshte-ajo-shqiperi-zvicer-27766" }