‘Për dy javë zhduket COVID nga planeti’, mjeku popullor tregon terapinë që duhet të ndiqet: Fillimisht të infektohen të gjithë njerëzit përveç…

Publikuar tek: aktualitet, më 09:07 28-11-2020 ‘Për dy javë zhduket COVID nga planeti’, mjeku popullor tregon terapinë që duhet të ndiqet: Fillimisht të infektohen të gjithë njerëzit përveç… Mjeku popullor Ruzhdi Metali

Mjeku popullor Ruzhdi Metali ka thënën në emisionin “Zonë e Lirë” se koronavirusi mund të zhduket për dy javë nga planeti.

Ai u shpreh se fillimisht duhet të bëhet infektimi në masë i popullsisë, përveç pleqve, dhe personat e infektuar të marrin zunk dhe të përdorin spec djegës pluhur.

"Vetëm për dy javë koronavirusi zhduket nga planeti po ta shërojmë ne. Unë them që të infektohen të gjithë njerëzit përveç pleqve, të marrin zink, të përdorin specin djegës pluhur. Personave që janë me Covid dhe me probleme madhore të shtruar në spital me intubim, duhet të bëjnë dializë. Unë mendoj që gjithë pleqtë për dy javë t’i mbajnë në një terapi të veçantë, ndërsa rinia të infektohen se krijon imunitet trupi. Ozono-terapia e shëron përnjëherë koronavirusin, nuk e lejon virusin në trup, shëron edhe kancerin. Ka spitale private që e bëjnë, jo në Shqipëri. Kur blini maskat, hekurosini”, tha Metali.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti Meta uron 28 Nëntorin: Ta mbrojmë simbolin tonë të shenjtë
Dita e Flamurit dhe Pavarësisë, Sekretari Pompeo uron Shqipërinë: Amerika qëndron pranë jush si Aleat i palëkundur »
Article Logic
Execution time: 0.01174521446228
array(1) { ["section"]=> string(145) "per-dy-jave-zhduket-covid-nga-planeti-mjeku-popullor-tregon-terapine-qe-duhet-te-ndiqet-fillimisht-te-infektohen-te-gjithe-njerezit-pervec-229414" }