‘Për fëmijërinë e vjedhur’/ Jo vetëm në Tiranë, të rinjtë e Durrësit dalin në protestë duke ruajtur distancën

Publikuar tek: aktualitet, më 17:01 04-06-2020 ‘Për fëmijërinë e vjedhur’/ Jo vetëm në Tiranë, të rinjtë e Durrësit dalin në protestë duke ruajtur distancën

Të rinjtë e qytetit të Durrësit i janë bashkuar protestës së sotme kundër abuzimit.

Mësohet se ata kanë dalë para bashkisë me sloganin ‘për fëmijërinë e vjedhur’.

Të rinjtë shihen teksa mbajnë në duar pankarta, por njëherazi ruajnë edhe distancimin social me njëri-tjetrit.

Ndërkohë paralelisht me Durrësin, po vazhdon marshimi në Bulevardin “Nënë Tereza”, ku përveç grave dhe vajzave, kanë rënë në sy edhe personazhe të njohur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.00754714012146
array(1) { ["section"]=> string(112) "per-femijerine-e-vjedhur-jo-vetem-ne-tirane-te-rinjte-e-durresit-dalin-ne-proteste-duke-ruajtur-distancen-209041" }