Për herë të parë meta thotë çka mendon për Rrugën e Kombit gjatë takimit me Limaj

Publikuar tek: barometri, më 07:31 05-04-2018 Për herë të parë meta thotë çka mendon për Rrugën e Kombit gjatë takimit me Limaj

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me Zëvendëskryeministrin e Kosovës, Fatmir Limaj për të shkëmbyer mendime për rritjen e bashkëpunimit Shqipëri-Kosovë.

Për herë të parë pas incidenteve dhe protestave masive, presidenti Meta shpreh mendimin e tij për se si duhet të veprohet me Rrugën e Kombit, në mënyrë që ky aks i rëndësishëm të mirëmbahet.

“Ndamë të njëjtën bindje se Rruga e Kombit është investimi më madhor që kanë bërë dy vendet tona, e cila ka ndihmuar ndjeshëm rritjen e shkëmbimeve të gjithanshme midis dy vendeve dhe qytetarëve tanë.

Mirëmbajtja dhe rritja e standarteve të lëvizjes dhe sigurisë është shumë e rëndësishme, por çdo vendim në këtë drejtim duhet të jetë i mirëstudiuar dhe i konsultuar, në mënyrë që ky korridor kombëtar jetik të gjenerojë edhe më shumë zhvillim dhe mirëqenie për qytetarët tanë”, shprehet Meta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024004936218262
array(1) { ["section"]=> string(88) "per-here-te-pare-meta-thote-cka-mendon-per-rrugen-e-kombit-gjate-takimit-me-limaj-115738" }