Për herë të parë në Shqipëri, këngëtarja greke e dashur për shqiptarët këndon sonte në Tiranë për 3 orë rresht

Publikuar tek: kulture-art, më 09:55 12-05-2016

Keti Garbi, këngëtarja e madhe greke, e preferuara e qipriotëve dhe shumë e dashur për publikun shqipat dhe atë turk vjen për herë të parë në Shqipëri.

Keti performon sonte (12 maj  2016) në orën 23:00 në Arena Club. Këngëtarja 51 vjeçare do të këndojë për tre orë rresht për publikun.

Këngët më popullore të saj janë : “ Esena Mono”, “Anemodarmena Ipsi”, “Perasmena Xehasmena”, “To Kati”, e të tjerë.

Katy Garbi, ndonëse e madhe në moshë vazhdon të jetë në superformë dhe të dhurojë spektakël kudo që shkon.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019750118255615
array(1) { ["section"]=> string(115) "per-here-te-pare-ne-shqiperi-kengetarja-greke-e-dashur-per-shqiptaret-kendon-sonte-ne-tirane-per-3-ore-rresht-40218" }