Për herë të parë një anije turistike viziton ishullin e Sazanit (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:53 26-07-2015 Për herë të parë një anije turistike viziton ishullin e Sazanit (Foto)

Ishulli i Sazanit ka pritur sot për herë të parë në historinë e tij, një anije jo më luftarake, por me plot 119 vizitorë nga Kosova, Shqipëria dhe vende të ndryshme të botës.

Ish-baza ushtarake është kthyer tashmë në një atraksion turistik duke bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Ishulli i Sazanit tashmë është i vizitueshëm nga të gjithë. Vizitorët e parë zyrtarë u pritën nga stafi i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit të cilët shoqëruan grupin deri në largimin e tyre nga ishulli.

anija.jpg

anija2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama e Meta i “pushtojnë” rezidencat qeveritare, Presidenti Nishani pushon në një hotel privat
Shqipëria, vendi ku njerëzit burgoseshin vetëm pse dëgjonin “The Beatles” »
Article Logic
Execution time: 0.013018846511841
array(1) { ["section"]=> string(74) "per-here-te-pare-nje-anije-turistike-viziton-ishullin-e-sazanit-foto-17044" }