Për Jamarbër Malltezin, këto zgjedhje nuk ishin të lira dhe të ndershme. Ja 12 argumentet e tij

Publikuar tek: politike, më 22:15 21-06-2015 Për Jamarbër Malltezin, këto zgjedhje nuk ishin të lira dhe të ndershme. Ja 12 argumentet e tij

Jamarbër Malltezi, bashkëshorti i Argita Berishës i ka parë këto zgjedhje si problematike. Për Malltezin ky ëhstë një rikthim në zgjedhjet me probleme në Shqipëri, jo të lira dhe jo të ndershme duke dhënë 12 argumente.

“Zgjedhjet nuk mund te jene as te lira dhe as te ndershme kur:

1. POLICIA mban flamujt e partise dhe mbron banditet e partise se duhur;

2. MEDIA te kapura dhe te shantazhuara sipas deklarates se lal Qazimit;

3. GJYKATA e larta fare jep vendimet sipas urdherit te sociopatit qe qeveris;

4. VRASESIT me pagese dalin nga arresti per te bere fushate per qeverine;

5. HAJDUTET qe vjedhin miliarda organizojne blerje vote me 1 kuti ushqime;

6. PUNONJESIT shantazhohen nga META-stazat qe po mbysin vendin

7. ADMINISTRATA shteterore detyrohet te vije ne rrjesht. Te shkretet paciente qe u lane se kishin thirr me apel gjithe mjeket dhe infermieret ne takim elektoral

8. KEMP-i jepet ose refuzohen ne varesi te votimit per qelbesirat

9. PERSONA te rregjistruar deri ne lulishte apo garazhe (apo 89 persona rregjistruar vec tek vila e paligjshme e elez gjozes) per manipulime

10. DHUNA me plagosje te perfaqsuesve te opozites ne Tirane, Durres, Lezhe, Klos, Cerrik, etj.

11. BLERJET dhe shantazhet u bene modus videndi

12. TRAFIKANTET u kandiduan si rralle here neper zgjedhje”, përfundon komentin e tij mbi zgjedhjet Malltezi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010288000106812
array(1) { ["section"]=> string(99) "per-jamarber-malltezin-keto-zgjedhje-nuk-ishin-te-lira-dhe-te-ndershme-ja-12-argumentet-e-tij-14271" }