"Për ju që nuk e besoni…", ministrja e Ramës vesh fustanellën e Gjirokastrës: (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:49 05-06-2017

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro jo vetëm ka promovuar, por edhe ka preferuat t’i veshë kostumet tradicionale të Gjirokastrës.

Siç duket edhe në këtë foto, Kumbaro mban veshur një fustanellë, e cila shquhet për karakteristikat e saj të shumta. Një ndër to janë palat, pasi një fustanellë është e përbërë nga 450 të tilla.

Kumbaro pasi e ka veshur dhe ka bërë disa foto me këtë veshje, shkruan në facebook: Kjo fustanellë ka 450 pala, për ju që nuk e besoni, ejani e numërojini. Ku tjetër veçse në Gjirokastër”, shkruan Kumbaro.

 18893410_10213363912153663_2452994556381317353_n.jpg

 

18893276_10213363912593674_3414806767290925530_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018828153610229
array(1) { ["section"]=> string(83) "per-ju-qe-nuk-e-besoni-ministrja-e-rames-vesh-fustanellen-e-gjirokastres-foto-81247" }