Për kë e ka Presidenti?! Meta: LSI kishte një figurë me probleme me dekriminalizmin, por e largoi dhe bëri mirë që nuk e mbështeti...

Publikuar tek: politike, më 15:22 18-01-2021 Për kë e ka Presidenti?! Meta: LSI kishte një figurë me probleme me dekriminalizmin, por e largoi dhe bëri mirë që nuk e mbështeti... Ilir Meta takim me banorët e Selenicës

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka vizituar sot Vlorën, ku i ka siguruar qytetarëve atje se rruga e Selenicës do të ndërtohet dhe se qytetarët nuk duhet të penalizohen më nga arroganca apo korrupsioni.

Më tej gjatë një komunikimi me gazetarët, duke folur për zgjedhjet e ardhshme të 24 prillit, Meta tha se duhet të ketë në garë fytyra të reja dhe të pastra, dhe që kandidatët të jenë pa probleme me dekliminalizimin.

Meta u shpreh se dhe LSI kishte një figurë me probleme, por e largoi dhe bëri që e largoi dhe nuk e mbështeti. Kujtojmë që gjatë kohëve të fundit nga LSI janë larguar ish-ministrat Lefter Koka e Nasip Naço, ish-deputeti Gledian Rehovica dhe ish-drejtorë apo zyrtarë të tjerë lokalë.

Screenshot_1_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Xhelozi' pas prurjeve të reja nga LSI, zyrtari i lartë i PS-së: Të mos kthehen si gjeneralë te ne
PD emëron nën-kryetarin e saj si drejtues politik të qarkut të Korçës, surprizë në Dibër; vendoset në krye ish-kryebashkiaku i njohur (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.012274980545044
array(1) { ["section"]=> string(133) "per-ke-e-ka-presidenti-meta-lsi-kishte-nje-figure-me-probleme-me-dekriminalizmin-por-e-largoi-dhe-beri-mire-qe-nuk-e-mbeshteti-235454" }