Për korçarët s’ka gjumë sonte, përzënë dimrin me “Natën e Bardhë” (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:17 28-02-2017 Për korçarët s’ka gjumë sonte, përzënë dimrin me “Natën e Bardhë” (FOTOT)

 Bashkia e Korçës për herë të parë organizon "Natën e Bardhë" për ditën e verës ortodokse.

Por, krejt ndryshe nga herët e tjera, sipas drejtoreshës së marrëdhënieve me publikun pranë kësaj bashkie, Larisa Katundi ky institucion deri më datë 14 mars në Pazarin e qytetit organizon çdo natë panaire dhe koncerte të ndryshme.

 

Duhet thënë se natën e sotme banorët e qytetit juglindor vetë organizohen në ndezjen e zjarreve në lagjet dhe rrugicat e tyre, çka simbolizon ikjen e stinës së dimrit dhe ardhjen e pranverës.

 

korce_1.jpg

 

korce_3_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy persona të maskuar rrahin dhe grabisin kambistin në mes të qytetit, i marrin çantën me para
U godit me sëpatë nga ish-gruaja, i divorcuari del ‘live’: Më lini të takoj fëmijët ose bëni gati burgun se jam gati të vras »
Article Logic
Execution time: 0.010857105255127
array(1) { ["section"]=> string(74) "per-korcaret-s-ka-gjume-sonte-perzene-dimrin-me-naten-e-bardhe-fotot-70248" }